Nauka programowania przez praktykę. W pewnym momencie osiągniemy poziom, w którym jeśli mamy jakiś pomysł to jesteśmy w stanie zacząć go realizować wspomagając się ogólnodostępną dokumentacją, książkami i google.

Czy ja już osiągnąłem taki poziom? Nie wiem… Dlatego powstaje ten blog aby pomógł mi i tobie drogi czytelniku, uporządkować wiedzę i odpowiedzieć na pytanie czy jestem już w stanie  realizować swoje pomysły czy też rozpocząć pracę programisty.

 

Jeżeli tak ja pracujesz w firmie gdzie tworzy się oprogramowanie w tej technologii, to oczywiście doświadczeni koledzy programiści będą niezastąpioną wiedzą praktyczną w programowaniu, to z nimi możesz przedyskutować napisany kod, porozmawiać o tym czy twój kierunek myślenia, rozwiązanie jest poprawne.

Grupy Programistyczne – ja osobiście nie zapisałem się do żadnej, może z braku czasu, może trochę z nieśmiałości i poczucia niewystarczającej wiedzy. Na pewno w ten sposób można dowiedzieć się naprawdę wiele rzeczy i nawet jeśli z początku ich nie będziesz pewnie rozumiał to w miarę upływu czasu przy programowaniu będziesz mieć w głowie to, że coś takiego istnieje i można to wykorzystać.

Blogi – tak jak mój o programowaniu. Na takich blogach można znaleźć wiele interesujących nas rzeczy. Tu mogę spokojnie polecić Blog Piotra Gankiewicza Czy Cezarego Walenciuka. Dla mnie blogi tych panów to skarbnica praktycznej wiedzy. Ponadto Piotr stworzył bardzo przyjemny kurs video który jest warty przerobienia. Jednak dla kogoś kto już ma jakieś podstawy i będzie rozumiał o czym Piotr mówi.

Pamiętaj  przez podstawy trzeba przejść i się nie zniechęcać. bez podstaw nie ruszysz dalej a wierzę że potem jest już o wiele, wiele ciekawiej.

Myślę że Wstęp mam już za sobą i możemy przejść już stricte do Programowania. Nastepne juz moje posty będą programowaniu w C#, będą to moje kroki i rzeczy które należy sobie przyswoić i od których warto zacząć.

Let’s do it 🙂

Post Author: Csharpowe Zmagania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.