Od czego zacząć naukę programowania? W zależności od naszego poziomu wiedzy technicznej na temat programowania, należy sobie zadać pytanie czy aby na pewno to jest to co chcemy robić i czy z programowaniem chcemy związać swoją przyszłość?.

Jeżeli czytaliście artykuły typu “Rzucili wszystko by zostać programistami”, czy słyszeliście ile to programiści nie zarabiają, uważając że ok, będę programista bo jest duża kasa za to, to muszę was zmartwić i odradzić ten kierunek.

Nic nie przychodzi od tak, nie będziecie programistami za wielkie pieniądze od pstryknięcia palcem. Aby zostać programistą musisz nastawić się na ciężką pracę. Nauka programowania to wielogodzinne i żmudne siedzenie przed komputerem.  Decydując się na pójście w tym kierunku, musisz określić w jakiej technologi chcesz się rozwijać, co chcesz robić. Odpowiedz sobie na pytanie co chcę robić jako programista? Czy chcę tworzyć strony internetowe, czy aplikacje desktopowe a może webowe? w sieci znajdziesz wiele informacji na temat technologii, w których chcesz się rozwijać, w większości ogólnodostępnych a tym samym darmowym. Jednakże jest kilka podstawowych wymogów do rozpoczęcia programowania.

Jeśli w skrócie miałbym bym wymienić kilka wymogów które musisz spełnić aby zacząć programowanie to będą to:

Język angielski – na poziomie minimum komunikatywny, bezwarunkowo. Większość materiałów jest dostępna w tym języku. Ponadto, kursy czy tutoriale dostępne w sieci, są również w tym języku.

 

Analityczne myślenie – w programowaniu wymagane jest myślenie analityczne i dociekliwość, będzie Ci łatwiej łatwiej analizować problem, rozłożyć go na czynniki pierwsze. Da się w sobie wyrobić pewne nawyki które pomogą Ci w analitycznym podejściu do problemu.

Samozaparcie i dyscyplina – podczas pisania kodu, nie raz  na czymś utkniesz, i nie będziesz wiedział jak przeskoczyć dalej. Nie poddawaj się tak od razu, rozwiązanie będziesz mógł łatwo znaleźć w Google, ale o wiele więcej można się nauczyć, próbując rozwiązać go samodzielnie.

Czas – programowania z powodzeniem nauczysz się  w domu, Jednak jak już wspominałem na początku będzie to wymagać czasu. Dużej ilości czasu, który będzie trzeba poświęcać na naukę regularnie. Dla jednych godzina dziennie będzie wystarczająca jeżeli posiadają łatwość przyswajania wiedzy, jednak dla wielu będzie stanowczo za mało na poznanie nowego zagadnienia i “przerobienia” go w na realnym kodzie. Do tego, gdy tak jak ja na co dzień pracujecie i macie rodziny musicie wygospodarować ten czas w swoich codziennych obowiązkach.

Post Author: Csharpowe Zmagania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.