Wybór technologii czy języka programowania jest spory i tak naprawdę bardzo wiele zależy od tego co dokładnie chcemy robić.

Nie chodzi mi o wypisanie wszystkich znanych mi języków, technologii i ich zastosowań, tak jak wspominałem na wstępie wybór należy do was. Polecam jednak abyście bliżej przyjrzeć się tym językom / technologią  

  • ANSI C
  • C++
  • Java
  • C#

Myślę że na początek są to technologie gdzie stosunkowo szybko można osiągnąć jakieś efekty. Przy poznawaniu danego języka oprócz nauki składni, funkcji etc, czekają jeszcze różnego rodzaju frameworki, platformy czy też inne języki, powiedzmy pomocnicze lub uzupełniające, które będziemy musieli poznać jako uzupełnienie głównego. Przykładami takich języków “pomocniczych” są  Java Script, html, css, json, XML czy XSLT. Bez znaczenia od tego w jakiej technologii chcemy zacząć, jeżeli związane jest z aplikacjami webowymi, będziemy musieli się z nimi zapoznać na tyle aby móc swobodnie z nimi pracować.

Jeżeli dotarłeś aż tutaj to twój wybór pewnie padł na  C# i platformę .NET, to w dalszej części posta znajdziesz  wiele przydatnych i pomocnych informacji.

Na wstępie proponuje się zastanowić się nad tym, w jaki sposób najłatwiej jest Ci wygodnie się uczyć. W moim przypadku były to proste tutoriale na YT( co prawda po polsku), które przerabiałem na samym początku. Było mi prościej poznać samą konstrukcje C#. Musisz też pamiętać o książkach. To w nich jest zawarta cała esencja programowania w C# i .Necie. Ja zaczynałem od “Język C# i platforma .Net” autora Andrew Troelsena, jest to książka która ma ładnych parę lat, ale zawiera podstawy które się nie zmieniły a są gruntowną wiedzą potrzebną w programowaniu, a została mi polecona przez bardziej doświadczonego Programistę. Nastepna to “C# 6.0 w pigułce” – dwóch autorów – Albahari Joseph, Albahari Ben, uważam że jest to takie kompendium wiedzy, wymagane w programowanie w tej technologi.

W swojej kolekcji posiadam również książkę napisaną w sposób ciekawy i przystępny, która zawiera zagadnienia od absolutnych podstaw jest “C# Rusz Głową” – wydawnictwa O’REILLY, myślę że jest to dobra książka dla osób które mają już za sobą jakieś podstawy tak jak ja i sa wstanie ogarnąć to co w niej się dzieje.

Następną metodą nauki to platwormy e-learningowe. Ja osobiście wykorzystuje, która jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej to , aplikacji na komórkę czy desktopowej to platforma Pluralsight. Jest to platforma e-learningowa, posiadająca tysiące szkoleń, tak dosłownie tysiące szkoleń, w różnych dziedzinach związanych z branżą IT. Jedynym problemem może być fakt, że dostęp do materiałów jest płatny. Jednak jeżeli macie możliwość uzyskać dostęp na własną rękę czy tak jak ja dzięki pracodawcy, który wykupił dostęp teamowy, to warto wykorzystać wiedzę przekazywaną poprzez kursy tam dostępne. Dzięki temu można o wiele lepiej wykorzystać czas podczas którego będziemy mieli dostęp do materiałów. Ponadto, rozważ też rejestrację w Microsoft Virtual Academy, gdzie dostęp jest darmowy a tak samo jak na Pluralsight autorami kursu są ludzie związani z branżą a niekiedy uważani za ekspertów w tej dziedzinie.

Wybór nalezy do was 🙂

Post Author: Csharpowe Zmagania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.