Moja droga do Programowania była długa i kręta.
Nie od razu mnie zafascynowało programowanie. Jak każdy młody człowiek szukałem swojego miejsca w świecie.

Pewnie jak większość osób z mojego rocznika (1985), swoje dziecięce lata spędzałem czas na podwórku z kumplami bądź(za zgodą rodziców) przed Commodore na kasety, w późniejszym czasie na dyskietki (kupione za dobre oceny na świadectwie). W późniejszym czasie z Pegazusem a od jakiego 1997 na pierwszym w domu PC.

Jeśli więc się zastanawiasz dlaczego postanowiłem zostać programistą to zapewne się domyślasz, że początek fascynacji komputerami zaczął się od wolnego czasu przed dobrodziejstwami techni ówczesnych czasów.
Cóż za wspaniałe wspomnienia. Ile wspaniałych gier miały Commodore czy Pegazus: Mortal Kombat, Dune 2, Olimpiada letnia i Zimowa, Pac-man, Super Mario Bros czy nieśmiertelna Contra.

Gdzieś w okolicach 5-6 klasy podstawówki, zacząłem się poważnie zastanawiać kim chciałbym zostać jak dorosnę. Nie myślałem wtedy o  byciu: lekarzem czy strażakiem. Jednakże że był to czas pierwszych telewizji śniadaniowych czy programów kulinarnych (Makłowicz, Kuroń, Sowa i inni) Wybór padł na bycie Kucharzem.

Tak dobrze czytacie, zostałem Gastronomem. Kilka ładnych lat pracowałem w Gastronomii, zaczynając już w Technikum (Gastronomicznym). Począwszy od kelnera, przez młodszego kucharza do bycia głównym kucharzem.

Po kilku latach spędzonych na sali restauracyjnej i w kuchni przeniosłem się do pracy jako przedstawiciel handlowy ds. Gastronomii do późniejszego Koordynatora Sprzedaży. Jednak że był to czas zawirowań w moim życiu, postanowiłem wyjechać do Anglii (taki popularny kierunek migracji rodaków za chlebem, pracą i spełnianiem marzeń), gdzie pracowałem jako Operator Systemu SAP.
Po powrocie do kraju, pracowałem w dziale zakupów w jednej z globalnych korporacji, wykorzystując zdobyta na obczyźnie wiedzę z systemu SAP.

w póxniejsym czasie korzystając z okazji, przeszedłem do projektu w dziale raportingu, gdzie coraz bardziej interesowało mnie samo programowanie i była możliwość zrobienia kilku kursów aby rozpocząc naukę programowania.

I tym sposobem znalazłem sie tu gdzie jestem teraz i na drodzę, którą chcę dalej iść.

 

Post Author: Csharpowe Zmagania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.